Zostań dziennikarzem obywatelskim

2009.04.21

Powstał nowy portal internetowy www.mmpulawy.pl, gdzie można zamieszczać swoje artykuły i zdjęcia dotyczące Puław, jak pisze "Dziennik Wschodni".

Nowy portal informacyjno-społecznościowy to nie tylko witryna informująca o tym co się dzieje w Puławach, ale przede wszystkim miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Przemyśla i okolic może zamieścić swój artykuł. Portal jest tworzony przez mieszkańców, dla nich samych.

Jednym z dziennikarzy publikujących na stronie jest 20-letni Daniel, student administracji na UMCS w Lublinie. Na stronie już widnieje kilka jego artykułów i zapowiedzi różnych wydarzeń. Często można go spotkać na ulicach Puław, z aparatem, a sam przyznaje: -"chyba można mnie nazwać lokalnym patriotą. Interesuję się wszystkim tym, co dzieje się w Puławach". I dodaje, że dziennikarzem obywatelskim nie trudno zostać, wystarczy po prostu chcieć. Wcześniej swoje umiejętności rozwijał na ogólnopolskim serwisie publikującym artykuły dziennikarzy amatorów, jednak przeniósł się do www.mmpulawy.pl, gdyż może pisać o sprawach lokalnych, jemu najbliższych.

Portal zachęca także dziennikarzy interwencyjnych. Jeśli widzisz nielegalne wysypisko śmieci lub dziurę w drodze, zrób zdjęcie i przekaż je urzędnikom, żeby zajęli sią problemem, a następnie opisz to wszystko na www.mmpulawy.pl.

Drukuj | Wyślij